Четверг, 02.05.2024, 17:24
Приветствую Вас Гость | RSS

Мой сайт

[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Модератор форума: Julia, Нелли, rollada  
Форум » Политика, история, философия » Мир истории » ГЕРОИ ,отдавшие жизнь за свободу Украины. (погибшие воины,журналисты)
ГЕРОИ ,отдавшие жизнь за свободу Украины.
НеллиДата: Вторник, 17.06.2014, 00:40 | Сообщение # 1
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline


Список загиблих військовослужбовців ЗСУ в ході ведення АТО

САЙТ-РЕКВІЄМ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ТИМ, ХТО ЗАГИНУВ НА МАЙДАНІ У БУРЕМНІ ДНІ ЄВРОРЕВОЛЮЦІЇ


 
EdellweissДата: Суббота, 28.06.2014, 02:41 | Сообщение # 31
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 18665
Статус: Offline
вічна пам'ять...



Країна має знати тих хто за неї вмирає - командир групи спеціального призначення 8-го окремого полку спецпризначення ГУР (м. Хмельницький) Зеленський Євгеній Олександрович(посмертно присвоено эвание Героя Украины с вручением ЗОЛОТОЙ ЗВЕЗДЫ). Дата та місце загибелі: 24 червня 2014 р., м. Київ (помер від ран). київському госпіталі.
Обставини загибелі: 17 червня потрапив у засідку поблизу села Щастя Луганської області. Поранення бійці отримали від пострілу по них із реактивного протитанкового гранатомету (РПГ). Чотири солдати вижили, а Євгеній, від отриманих поранень помер в реанімаційному відділенні Центрального військового клінічного госпіталю (м. Київ) 24.06.2014 р. Не вижив. 91-го року. Ровесник України....


 
EdellweissДата: Суббота, 28.06.2014, 11:47 | Сообщение # 32
Генералиссимус
Группа: Администраторы
Сообщений: 18665
Статус: Offline
В ночь с 26/06 на 27/06 погиб в бою на 1-м блокпосту Гулик Артур. Боец 2-го батальона Нацгвардии.

Слава Герою и вечная память!



Диана Макарова
ТРЕУГОЛЬНИК СМЕРТИ

Он меня сразу насторожил.
Не знаю почему, не знаю чем. Возможно, мне всего лишь не понравилось его имя - на подсознании, на подсознании, я никогда не любила это мужское имя, возможно, какие-то полузабытые ассоциации...
Сам он помощи не просил. Просто волонтёры узнали о проблеме и сказали мне. Я пообещала вникнуть, проверить и помочь.
Проверяли всех. Хватало самозванцев, со временем их должно было быть ещё больше. Поэтому о каждом раненом наводились справки.
Он был ранен на Майдане, в последних февральских боях.
Он числился в пятой сотне, и я сразу позвонила ребятам пятой.
- Чего-чего? - ответили мне. - Нет такого. И не было.
Этот ответ не убедил. Мы уже знали, что не все ребята сотен знают друг друга по фамилиям, даже по псевдо.
Когда Первый батальон принимал присягу, после торжеств я заскочила в палатку роты, сформированной из пятой. И снова начала расспрашивать.
- Стоп. Так есть же такой. - ответили мне. - ну да, и как мы сразу не вспомнили. Конечно, есть. И сейчас он здесь, приехал на присягу. А что у него за проблема?
Проблема выглядела внушительно.
Во время боёв он получил заряд дроби и осколков в лицо. Этот заряд требовалось извлечь, сделать это дело лучше всего могли за границей (заряд приходился, по словам волонтёров, на так называемый "треугольник смерти", плюс бровь, веко). Но за границу поехать было невозможно, пока у парня нет загранпаспорта. Сделать загранпаспорт попросили меня.
Ребята позвали парня, парень влетел в палатку.
Был чист лицом, нигде ни одного шрама.
Ну, тут я совсем насторожилась.
- Дробь в лице? - удивились мы все.
- Да. - негромко сказал он, полез в карман камуфляжного кителя, достал результаты рентгена и заключение врача, и мы ахнули.
Действительно, под кожей чётко просматривались дробинки и осколки. Всё лицо, да. И "треугольник смерти"
- Вот человек. Она решит твою проблему. - сказали парни и показали на меня.
- Нет, не надо. - отказался он, и я удивилась.
Все раненые хватались за каждого волонтёра, кто предлагал помощь, а этот отказался.
- Моим вопросом уже занимаются. - объяснил он. - Чего я буду ещё и вас напрягать?
- А кто занимается? - поинтересовалась я, предвкушая ответ.
- Володя и Наташа. Они передали информацию какой-то Диане, и она уже занимается.
- Так вот же Диана! - засмеялись парни.
- Круг замкнулся, да. - улыбнулась я смутившемуся парню.
Короче, всё складывалось так, что этим делом надо было заниматься мне. И мы начали делать паспорт.
Заграничный.
Я странно относилась к этому парню.
Он мне скорее нравился, да. Я редко видела людей, которые бы вели себя настолько ненавязчиво. Его как будто не было. Можешь помочь - ок, он будет тихо благодарен. Не можешь - он никогда не позвонит и не напомнит.
Он, кажется, и не собирался ехать за границу с этой операцией. Очень расспрашивал о Первом батальоне, вскользь заметил, что собирается записываться во Второй.
- А операция? - удивилась я.
- Успею. - отмахнулся он.
Мы могли приехать вместе в ОВИР, бегать по окошкам с документами - затем мы его вдруг теряли.
Начинали звонить. А он спокойно и тихо объяснял, что потерял нас из виду, не дозвонился, решил, что мы уехали , подписал все документы и пошёл на Майдан.
Он был незаметный.
Есть такие люди - о них вспоминаешь, только когда видишь.
Исчез человек - и ты о нём не помнишь. И понимаешь, что он сам всё делает для того чтобы никто особо о нём не помнил.
- Зачем я буду вас напрягать...
И когда он сам позвонил мне - я очень удивилась.
Это была первая его просьба ко мне.
Ему не выдали паспорт, и я должна была решить некоторые вопросы, связанные с юриспруденцией.
Эти вопросы, наверное, решались. Я пообещала решить.
Но начались военные действия, я переключилась на снабжение передовой, и времени не хватало, не хватало...
Время от времени я вспоминала об этой нерешённой проблеме одного парня, но снова откладывала её на потом, и мчалась, мчалась дальше в своём забеге - всё для фронта.
... сегодня он приехал в Киев.
Он приехал ненадолго, на несколько часов - чтобы потом ехать домой, в свой Борислав.
Я должна была встретиться с ним.
Я снова не успевала.
У меня были две жутких ночи накануне, я почти не спала. Я формировала машины на передовую. И теперь, поспав несколько часов, я должна была вскочить и мчаться снова.
На Майдан. Где была назначена встреча с ним.
Я гнала таксиста, гнала.
Я просила ехать быстрее, я не успевала, мне надо было его увидеть.
Мне надо было попросить прощения за то, что так и не решила его проблему, за то, что я не могла всё успеть, что я иногда опаздывала, что не поверила ему сразу...
... я успела, Артур.
Я успела на твою панихиду.
Я увидела тебя в последний раз.
Прости меня, Артур.
Прости.
Артур Гулик
5-я сотня
затем 2-я сотня
Второй батальон Нацгвардии
Погиб в ночь нападения на 1-й блокпост.


 
НеллиДата: Воскресенье, 29.06.2014, 11:16 | Сообщение # 33
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
ВОНИ загинули за БАТЬКИВЩИНУ

Усі вони загинули 17 червня в бою за Україну під час антитерористичної операції поблизу міста Щастя Луганської області.
Офіційна версія така, що вночі 17 червня відбувся бій, під час якого група бійців Чернівецького десантного батальйону згоріла в підбитому бойовиками бронетранспортері, потрапивши у засідку, коли поспішала на допомогу добровольчому батальйону "Айдар".
– Сепаратисти перейшли на блокпост, – каже в. о. заступника командира військової частини А-0264, майор Вадим СЛЮСАРЧУК.
– Блокпост почали обстрілювати, викликали резервну групу. Резервна група, перший взвод, друга рота десантного батальйону виїхали туди на допомогу. Коли вони приїхали на допомогу, побачили сепаратистів, які вже відступали. Відходячи, взяли наших у кільце, почали обстрілювати БТР із нашими солдатами. Стріляли з гранатомета, з автоматів, з усіх видів зброї, яка тільки в них була…

ГЕРОЇ не вмирають! Вмирають вороги...
















 
НеллиДата: Воскресенье, 29.06.2014, 22:37 | Сообщение # 34
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
В Чехии умер герой Майдана

53-летний киевлянин Юрий Сидорчук умер в военном госпитале в городе Оломоуц в Чехии.
Смерть наступила 28 июня в результате тяжелых черепно-мозговых ранений.
Он был ранен на Майдане 20 февраля, уже 27 февраля вместе с группой других раненых участников Майдана был перевезен на лечение в Чехии.
У Юрия Сидорчук остались дочь и жена.
Перевозки тела героя Майдана на родину будет проведено в рамках чешской межведомственной гуманитарной программы MEDEVAC при содействии посольства Украины в Чехии.
Как известно, 20 февраля силовые подразделения и снайперы начали расстреливать безоружных людей на Майдане независимости в Киеве. Число погибших насчитывается десятками.


На Майдане прощались с Юрием Сидорчуком. Он был с 18 февраля в коме после огнестрела в Мариинке. Героям Слава!



 
НеллиДата: Понедельник, 30.06.2014, 13:12 | Сообщение # 35
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
Один из погибших в результате обстрела 28 июня блокпоста под Славянском Донецкой области десантников Житомирской 95-й аэромобильной бригады – 40-летний Александр Закусило, житель села Белиловка Ружинского района.

 
НеллиДата: Среда, 02.07.2014, 18:41 | Сообщение # 36
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
старшина Нечипоренко:
Сегодня утром в результате минометного обстрела КПП "Новоазовск" погиб старший механик отдела связи Пограничной Службы Украины мл. сержант Пресняков Владимир Николаевич, 1988 г. р. . У него остались жена и двое детей.
Владимир являлся старшим механиком отдела связи Пограничной Службы Украины.

Владимир был образцовым семьянином. На своей странице Вконтакте он написал: "Благодарю Господа за мою единственную жену и любимых деток!!!"

Вечная память! Герои не умирают!


 
НеллиДата: Среда, 02.07.2014, 21:39 | Сообщение # 37
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline


На Херсонщині прощалися з лейтенантом збройних сил Віталієм Бєліковим. 23-річний командир бойової машини загинув під Луганськом, потрапивши в засідку терористів. Тяжко поранений, Віталій Бєліков не припиняв відстрілюватися, прикриваючи своїх підлеглих, - йдеться в сюжеті ТСН.


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:02 | Сообщение # 38
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
У Запоріжжі в останню путь провели бійця АТО, який загинув після оголошення перемирʼя


Запоріжжі прощалися з хлопцем, який загинув на Донеччині вже після оголошеного перемир'я. 26-річного Андрія Кравченка застрелив снайпер у районі селища Добропілля, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Попрощатися з Андрієм прийшли понад півтисячі людей. До призову хлопець тривалий час працював на Запорізькому феросплавному заводі. Останні кілька місяців пробув у зоні АТО. У сімʼї був єдиним годувальником.
Указом президента України № 599/2014 від 19.07.2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

В Андрія Кравченка залишились мама, дружина та двоє діточок, наймолодшій донечці виповнилося лише три місяці. З початку антитерористичної операції на Донбасі загинули вже 13 запоріжців.


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:04 | Сообщение # 39
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline


від дружини
В Кіровограді в останню путь провели спецпризначенця, який загинув під Сніжним
У Кіровограді 23-річного спецпризначенця Євгена Бурка провели в останню путь, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сержант Кіровоградського третього окремого полку спеціального призначення загинув 12 червня під Сніжним у бою з проросійськими терористами. Прощалися з героєм близько тисячі кіровоградців. Жалобна хода пройшла повз військову частину, у якій сержант служив із 2009 року.

У Євгена Бурка залишилися вагітна дружина і старенькі батьки. Поховали героя в рідному селі Вільне Кіровоградського району.
Указом президента України № 599/2014 від 19.07.2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:08 | Сообщение # 40
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
У Бердянську в останню путь провели десантника, який загинув у бою у Сніжному

У Бердянську прощалися з Сергієм Шерстньовим. 25-річний десантник загинув у пʼятницю під час бою у Сніжному на Донеччині. Там колона бійців Миколаївської бригади повітряно-десантних військ потрапила у засідку терористів, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Указом президента України № 619/2014 від 26.07.2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
На автоколону напали неподалік кордону. Бойовики були озброєні великокаліберними кулеметами, БТРами та мінометними установками. Українці, які пересувалися у рамках операції з блокування лінії кордону, прийняли бій. У ході бойових дій загинуло троє наших бійців, ще двадцять шестеро поранено.

Сергій Шерстньов записався добровольцем до лав Збройних сил одним із перших у Бердянську. Труну з його тілом пронесли однією з центральних вулиць, поховали десантника з усіма військовими почестями.


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:10 | Сообщение # 41
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
На Київщині в останню путь провели льотчика, який загинув під Словʼянськом

У місті Макарів на Київщині провели в останню путь Олексія Потапенка, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Загиблого льотчика ховали зі всіма військовими почестями: почесною вартою та військовим оркестром. Труну з тілом пронесли через усе місто і поховали на місцевому цвинтарі.

Бортовий механік авіаційного загону - один з п'яти загиблих льотчиків під Слов'янськом. АН-30 збили ракетою з новітнього російського переносного зенітно-ракетного комплексу "Верба". Трьом з восьми членів екіпажу вдалося десантуватися.

Родинам загиблих держава обіцяє виплатити по 600 тис грн та щомісяця платитимуть 70 % заробітної плати, яку отримували льотчики.

Олексію Потапенко було 36 років. Без батька залишився 12-річний син.
Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:12 | Сообщение # 42
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
В Житомирі в останню путь провели підполковника, якого розстріляли терористи під Краматорськомбатальйону 95-тої окремої аеромобільної бригади загинув три дні тому, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тоді колону українських військових, яка рухалась з Ізюма в бік Краматорська, обстріляли терористи. Напад українські військові відбили, але із втратами. 13 українських десантників і ще двоє військових, серед яких був підполковник Тарас Сенюк, загинули від поранень.

Без батька залишилася 8-річна донька. Тараса Сенюка поховають в суботу в Коломиї, на Івано-Франківщині, звідки він родом.
Указом президента України № 546/2014 від 20 червня 2014 року, за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові, присвоєно звання «Герой України» (посмертно).


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:19 | Сообщение # 43
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
У Луцьку сотні містян провели в останню путь бійців, які загинули під ВолновахоюСьогодні, 27 травня, у Луцьку відбулася громадянська панахида за загиблими бійцям 51-ї механізованої бригади під Волновахою, що на Донеччині.

Нагадаємо, тіла 17 загиблих бійців під Волновахою нарешті привезли додому. Волинян і рівнян, які загинули чотири дні тому на Донеччині, доправляли військово-транспортним літаком.

Там труни пронесли живим коридором і на вантажівках доправили на полігон. У смертях генерали звинуватили командира 51-го окремої бригади. Володимир Яцків сам привіз тіла рідним і просто біля трапа літака йому стало зле.
Бой под Волновахой 22 мая: предварительный список погибших
Полинкевич Леонид Александрович, командир батальона, майор
Бондарук Николай Петрович, наводчик, солдат
Грицюк Михаил Михайлович, разведчик, солдат
Мариныч Виталий Петрович, разведчик, солдат
Озеранчук Леонид Викторович, разведчик, солдат
Нечипурук Андрей Дмитриевич, водитель-санитар, солдат
Артимук Александр Иванович, командир отделения, старший сержант
Прокопчук Владимир Иванович, водитель-механик
Йовзик Дмитрий Васильевич, заместитель командира боевой машины, наводчик-оператор, младший сержант
Зарадюк Владимир Владимирович, пулеметчик, солдат
Попов Павел Владимирович, стрелок-помощник гранатометчика, солдат
Овчарук Владимир Борисович, командир взвода, младший сержант


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:23 | Сообщение # 44
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
У Сумах в останню путь провели заступника командира "Альфи", який загинув під час АТО у Словʼянську
Чоловік рятував пораненого, але загинув сам.
Наші бійці потрапили в оточення, терористи вели кількагодинний мінометний обстріл. У 44-річного підполковника поцілили з гранатомета, коли він виносив на собі пораненого. На траурну церемонію прощання із загиблим прийшли близько 2,5 тисяч сумчан. 20 років Олександр Анищенко віддав службі в СБУ, 14 із них - спецпідрозділу "Альфа". Останнім часом підполковник виконував обов'язки керівника спецпідрозділу і незабаром мав очолити сумську "Альфу".

У загиблого залишилися дружина та донька. Поховали Олександра Анищенка з військовими почестями на Алеї почесних громадян Сум. Ті, хто його знав, кажуть, що понад усе він цінував життя, тому віддав власне, аби врятувати свого колегу-"альфівця" із Сум, який зараз перебуває у лікарні.


 
НеллиДата: Четверг, 03.07.2014, 08:32 | Сообщение # 45
Генералиссимус
Группа: Проверенные
Сообщений: 5383
Статус: Offline
У Луцьку в останню путь провели бійця "Айдару", який загинув у місті Щастя

У Луцьку містяни зібралися на Театральному майдані, щоб вшанувати памʼять бійця батальйону територіальної оборони "Айдар" Рустама Хамраєва, котрий загинув у боях за місто Щастя, що на Луганщині.

Труну із тілом вояка пронесли центральними вулицями міста.

Рустам Хамраєв був узбеком. Взимку його поранили на Майдані, а потім він відправився добровольцем на Схід.

Із Луганщини попрощатися із ним приїхали побратими. Вони поклялися помститися за його смерть.

Поховали "айдарівця" на кладовищі у селі під Луцьком на на алеї почесних поховань.
Указом президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).


 
Форум » Политика, история, философия » Мир истории » ГЕРОИ ,отдавшие жизнь за свободу Украины. (погибшие воины,журналисты)
Поиск: